Atomic habits notes

 


Atomic Habits (Джеймс Клір) – Короткий опис книги, примітки та основні моменти

КНИГА

Ця книга допомогла мені зрозуміти, як формуються звички та що ми можемо зробити, щоб побудувати довгострокові ланцюжки підказок, потягів, відповідей і винагород для створення систем, які допоможуть нам досягти наших цілей.

🚀 Книга в 3 реченнях

  1. Справжні зміни відбуваються в результаті складних наслідків сотень дрібних рішень або звичок, які з часом накопичуються і дають чудові результати.
  2. Щоб досягти наших цілей, нам спочатку потрібно побудувати системи, що складаються з окремих процесів і звичок, які приведуть нас до наших цілей.
  3. Звички — це складний інтерес до самовдосконалення — хороші та погані речі, які ми робимо щодня, з часом поєднуються, щоб створити реальні зміни.

🎨 Враження

Ця книга допомогла мені зрозуміти різницю між системами та цілями та чому перші важливіші. Зробивши маленькі звички частиною нашої особистості, ми можемо з часом досягти своїх цілей, незалежно від того, наскільки вони великі чи маленькі.

👤 Кому це варто прочитати?

Читати [Atomic Habits] (https://amzn.to/3ACE9Gv) справді немає обмежень. Усі ми «складені» звичками, тому ця книга за своєю суттю розповідає про нашу поведінку та про те, що ми робимо щодня. З огляду на це, вам справді сподобається ця книга, якщо:

  • Ви дбаєте про досягнення своїх цілей,
  • Ви хочете свідомо змінити свої звички,
  • Ви хочете дізнатися, як формуються звички,
  • Ви хочете знати, як створити системи, які підтримуватимуть ваші цілі.

☘️ Як мене змінила книга

  • Це допомогло мені виробити здорові звички, як-от відвідування тренажерного залу або прийом добавок.
  • Відтепер щоразу, коли я прагну змінити свою поведінку, я дивлюся всередину, намагаючись спочатку змінити свою ідентичність, замість того, щоб почати з бажаного результату.
  • Я зрозумів, що системи важливіші за цілі, оскільки саме системи ведуть нас до наших цілей. (Пам’ятайте – подорож до місця призначення – системи схожі на подорож, а цілі – це наші пункти призначення).
  • Я точно помічаю набагато більше того, що роблю кожного дня. Будь-яка дрібниця – хороша чи погана – з часом стає звичкою, яка поглиблюється та працює на нашу користь чи проти нас залежно від того, позитивна вона чи негативна!

✍️ Мої 3 найкращі цитати

Успіх є продуктом щоденних звичок, а не трансформацій, які відбуваються один раз у житті.

Час збільшує межу між успіхом і невдачею. Він буде розмножуватися, чим би ви його не годували. Корисні звички роблять час вашим союзником. Шкідливі звички роблять час вашим ворогом.

Цілі стосуються результатів, яких ви хочете досягти. Системи — це процеси, які призводять до цих результатів.

📒 Резюме + Примітки

🔁 Що таке звички?

Звички - це складний інтерес до самовдосконалення.

І коли ми повторюємо 1% помилок день за днем, повторюючи неправильні рішення, повторюючи крихітні помилки та раціоналізуючи маленькі виправдання, наші невеликі рішення перетворюються на токсичні результати.

🧑‍⚖️ Є 4 закони зміни поведінки, які ми можемо використовувати, щоб створити хороші звички та позбутися поганих

Одна звичка складається з підказки, бажання, відповіді та винагороди. І ці компоненти формуються за 4 законами зміни поведінки:

  1. Зробіть це очевидним – звичка має бути легкою для нас і не вимагати активного мислення. Наприклад, коли мені було важко згадати прийняти таблетки вітаміну D. Я зрозуміла, що проблема в тому, що я зберігала ці таблетки по той бік кухні. Коли я поставив їх у очевидне місце, яке я не міг пропустити, я почав приймати їх більш регулярно.
  2. Зробіть це привабливим – якщо звичка неприваблива, у нас, швидше за все, не вистачить сили волі, щоб повторювати це знову і знову. Тому вам слід придумати кілька способів зробити цю звичку привабливою, навіть якщо це щось складне, наприклад відвідування тренажерного залу або довгі години навчання. Для мене це обмежувало час прослуховування моїх фантастичних аудіокниг, коли я був у спортзалі, що робило тренування набагато приємнішими.
  3. Зробіть це легким – чим менше буде конфлікту між вами та звичкою, тим більше шансів, що ви справді це зробите. Це стосується таких простих речей, як пакування спортивної сумки за день до того, як ви захочете піти в спортзал, або приготування здорової їжі, щоб переконатися, що ви не замовите ще одну їжу на винос.
  4. Зробіть це миттєвим задоволенням – наш мозок винагороджує негайну віддачу, тому добре придумати щось просте, що принесе нам радість відразу після того, як ми виконаємо нашу звичку. Кожного разу, коли я йду в спортзал, я стрибаю в басейн і проводжу 10-20 хвилин у спа. Я знаю, що це звучить трохи надмірно, але ця невелика рутина змушує мене бути більш оптимістичним щодо того, щоб провести годину-дві в тренажерному залі.

⏳ Щоб виробити звичку або позбутися поганої, потрібен час, тому більшість людей кидають палити на півдорозі

Час збільшує межу між успіхом і невдачею. Він буде розмножуватися, чим би ви його не годували. Корисні звички роблять час вашим союзником. Шкідливі звички роблять час вашим ворогом.

Якщо вам важко виробити хорошу звичку або позбутися поганої, це не тому, що ви втратили здатність вдосконалюватися. Часто це відбувається тому, що ви ще не подолали плато прихованого потенціалу. Скаржитися на те, що ви не досягли успіху, незважаючи на наполегливу роботу, це все одно, що скаржитися на те, що кубик льоду не розтанув, коли ви нагріли його від двадцяти п’яти до тридцяти одного градуса. Ваша робота не була витрачена даремно, вона просто зберігалася. Усе дійство відбувається при тридцяти двох градусах.

Сан-Антоніо Сперс, одна з найуспішніших команд в історії НБА, має цитату соціального реформатора Джейкоба Ріса, що висить у їхній роздягальні:

«Коли здається, що нічого не допомагає, я йду й дивлюся на каменяра, який відбиває свій камінь молотком, можливо, сто разів, і на ньому не видно навіть тріщини. Але від сто першого удару воно розколеться надвоє, і я знаю, що це зробив не останній удар, а все, що було раніше».

⚙️ Прийміть системний підхід замість зосередження на цілях

Цілі стосуються результатів, яких ви хочете досягти. Системи — це процеси, які призводять до цих результатів.

Мета будь-якого виду спорту — закінчити з найкращим результатом, але було б смішно провести всю гру, дивлячись на табло. Єдиний спосіб справді виграти — ставати кращим щодня. За словами триразового переможця Super Bowl Білла Волша, «Рахунок піклується сам про себе». Те саме стосується й інших сфер життя.

Якщо ви хочете кращих результатів, забудьте про встановлення цілей. Зосередьтеся на своїй системі.

Цілі гарні для визначення напрямку, але системи найкращі для досягнення прогресу. Декілька проблем виникають, коли ви витрачаєте надто багато часу на роздуми про свої цілі та недостатньо на проектування систем.

Менталітет системи на першому місці дає протиотруту. Коли ви закохуєтесь у процес, а не в продукт, вам не потрібно чекати, щоб дати собі дозвіл бути щасливим. Ви можете бути задоволені будь-коли, коли ваша система працює. І система може бути успішною в багатьох різних формах, а не лише в тій, яку ви спочатку уявляєте.

Мета постановки цілей - перемога в грі. Метою побудови систем є продовження гри. Справжнє довгострокове мислення – це безцільне мислення. Мова не йде про якесь окреме досягнення. Це про цикл нескінченного вдосконалення та безперервного вдосконалення. Зрештою, саме ваша відданість процесу визначатиме ваш прогрес

Ви не досягаєте рівня своїх цілей. Ви опускаєтесь до рівня своїх систем.

🪞 Щоб сформувати хороші звички, зробіть їх частиною своєї особистості

Наші звички мають бути частиною нашої ідентичності та відправною точкою її побудови. Більшість із нас неправильно розуміють це: ми починаємо з результатів і рухаємося назад до нашої ідентичності. Але коли звичка походить від того, ким ми є, вона служить найкращою формою внутрішньої мотивації.

Наприклад, мені довелося змінити своє ставлення до здорового харчування. Перш ніж прочитати Atomic Habits, я думав, що якщо я хочу зменшити свій жир на животі, я повинен дотримуватися дієти Тіма Ферріса з повільними вуглеводами, яка зробить мене здоровою людиною (результат -> ідентичність).

Але правильний підхід, заснований на ідентичності, полягав би в тому, щоб я думав, що я здорова людина, тому, будучи здоровою людиною, я буду їсти здорову їжу та регулярно займатися спортом, що призведе до зменшення жиру на животі (ідентичність -> результат) .

Більшість людей навіть не замислюються про зміну особистості, коли збираються вдосконалюватися. Вони просто думають: «Я хочу бути худим (результат), і якщо я буду дотримуватися цієї дієти, то буду худим (процес)».

Вони встановлюють цілі та визначають дії, які вони повинні зробити для досягнення цих цілей, не враховуючи переконань, які керують їхніми діями.

Вони ніколи не змінюють погляду на себе і не усвідомлюють, що їхня стара ідентичність може саботувати їхні нові плани змін. За кожною системою дій стоїть система переконань.

– Мета – не прочитати книгу, мета – стати читачем. – Мета – не пробігти марафон, мета – стати бігуном. – Мета – не вивчити інструмент, мета – стати музикантом.

Багато людей йдуть по життю в когнітивному сні, сліпо дотримуючись норм, пов’язаних з їхньою ідентичністю.

  • «Мені погано вказувати дорогу».
  • «Я не ранкова людина».
  • «Я погано запам'ятовую імена людей».
  • «Я завжди спізнююся».
  • «Я погано розбираюся в техніці».
  • «Я жахливо володію математикою». …і тисячі інших варіантів.

Коли ви роками повторюєте собі якусь історію, легко ковзати в ці розумові канавки й приймати їх як факт.

Однак у довгостроковій перспективі справжня причина того, що вам не вдається дотримуватися звичок, полягає в тому, що ваша самооцінка стає на шляху. Ось чому ви не можете занадто прив’язуватися до однієї версії вашої особистості. Прогрес вимагає відучитися. Щоб стати найкращою версією себе, потрібно постійно змінювати свої переконання, вдосконалювати та розширювати свою ідентичність.

Ваша ідентичність виникає з ваших звичок. Ви не народжуєтесь із заздалегідь встановленими переконаннями. Кожне переконання, включно з тим, що стосується вас самих, засвоюється та обумовлюється через досвід.

Точніше, ваші звички - це те, як ви втілюєте свою особистість. Коли ви щодня застеляєте ліжко, ви втілюєте особистість організованої людини. Коли ви пишете щодня, ви втілюєте особистість творчої людини. Коли ви тренуєтеся щодня, ви втілюєте особистість спортивної людини.

Якою б не була ваша особистість зараз, ви вірите в це лише тому, що у вас є докази цього. Якщо ви ходите до церкви щонеділі протягом двадцяти років, у вас є докази того, що ви релігійні. Якщо ви вивчаєте біологію одну годину щовечора, у вас є докази того, що ви старанний. Якщо ви ходите в спортзал, навіть коли йде сніг, у вас є докази того, що ви віддані фітнесу. Чим більше у вас є доказів для віри, тим сильніше ви в це вірите.

Це поступова еволюція. Ми не змінюємося, клацаючи пальцями і вирішуючи бути кимось абсолютно новим. Ми змінюємося крок за кроком, день за днем, звичка за звичкою. Ми постійно зазнаємо мікроеволюції себе.

Кожна звичка схожа на пропозицію: «Гей, можливо, це я». Якщо ви закінчили читати книгу, можливо, ви належите до тих людей, які люблять читати. Якщо ви відвідуєте тренажерний зал, можливо, ви належите до того типу людей, які люблять займатися спортом. Якщо ви граєте на гітарі, можливо, ви належите до тих людей, які люблять музику.

Кожна ваша дія є голосуванням за людину, якою ви хочете стати.

Вироблення кращих звичок – це не засмічення дня лайфхаками. Йдеться не про те, щоб щовечора чистити один зуб зубною ниткою, приймати холодний душ щоранку чи носити один і той самий одяг щодня. Йдеться не про досягнення зовнішніх показників успіху, як-от заробіток більше грошей, втрата ваги чи зменшення стресу. Звички можуть допомогти вам досягти всього цього, але в основному вони не мають на меті щось мати. Вони хочуть стати кимось.

Зрештою, ваші звички мають значення, оскільки вони допомагають вам стати тією людиною, якою ви хочете бути. Вони є каналом, через який ви розвиваєте свої найглибші переконання про себе. Буквально, ви стаєте своїми звичками.

Якщо ви все ще не можете визначити, як оцінити певну звичку, ось запитання, яке я люблю використовувати: «Чи ця поведінка допомагає мені стати людиною, якою я хочу бути? Ця звичка голосує за чи проти моєї бажаної особистості?» Звички, які зміцнюють вашу бажану ідентичність, як правило, хороші. Звички, які суперечать вашій бажаній ідентичності, зазвичай погані.

Багато людей думають, що їм не вистачає мотивації, коли їм насправді не вистачає ясності. Не завжди очевидно, коли і де діяти.

«Дисципліновані» люди краще вміють будувати своє життя таким чином, щоб не вимагати героїчної сили волі та самоконтролю. Іншими словами, вони менше часу проводять у спокусливих ситуаціях.

Люди з найкращим самоконтролем, як правило, потребують його використання найменше. Легше практикувати самообмеження, коли вам не потрібно використовувати його дуже часто.6 Отже, так, наполегливість, твердість і сила волі є важливими для успіху, але спосіб покращити ці якості полягає не в бажанні бути більшим дисциплінована людина, але шляхом створення більш дисциплінованого середовища.

Легко загрузнути, намагаючись знайти оптимальний план змін: найшвидший спосіб схуднути, найкраща програма для нарощування м’язів, ідеальна ідея для повсякденного відпочинку. Ми настільки зосереджені на пошуку найкращого підходу, що ніколи не встигаємо вжити заходів. Як колись писав Вольтер: «Найкраще — ворог хорошого».

Якщо рух не приводить до результатів, навіщо ми це робимо? Іноді ми робимо це, тому що нам дійсно потрібно спланувати або дізнатися більше. Але частіше за все ми робимо це тому, що рух дає нам відчуття, що ми досягаємо прогресу, не ризикуючи зазнати невдачі.

Більшість із нас уміють уникати критики. Неприємно зазнавати невдач або бути засудженим публічно, тому ми намагаємося уникати ситуацій, коли це може статися. І це головна причина, чому ви починаєте рухатися, а не діяти: ви хочете відкласти невдачу. Легко бути в русі й переконувати себе, що ти все ще прогресуєш. Ви думаєте: «Зараз у мене розмова з чотирма потенційними клієнтами. Це добре. Ми рухаємося в правильному напрямку». Або: «Я обдумав кілька ідей для книги, яку хочу написати. Це збирається». Рух дає вам відчуття, що ви виконуєте завдання. Але насправді ви просто готуєтеся щось зробити. Коли підготовка стає формою прокрастинації, потрібно щось змінити. Ви не хочете просто планувати. Ви хочете тренуватися.

Якщо ви хочете освоїти звичку, головне – почати з повторення, а не з досконалості. Вам не потрібно планувати кожну особливість нової звички. Вам просто потрібно потренуватися. Це перший висновок 3-го закону: вам просто потрібно отримати повторення.

Чим більша перешкода, тобто чим складніша звичка, тим більше тертя між вами та вашим бажаним кінцевим станом. Ось чому вкрай важливо зробити свої звички настільки легкими, щоб ви робили їх навіть тоді, коли вам цього не хочеться. Якщо ви зможете зробити свої корисні звички зручнішими, ви з більшою ймовірністю будете слідувати їм.

Звичайно, ви здатні на дуже важкі речі. Проблема полягає в тому, що в деякі дні вам хочеться виконати важку роботу, а в інші — здатися. У важкі дні дуже важливо, щоб якомога більше речей працювало на вашу користь, щоб ви могли подолати виклики, які життя кидає вам природним чином. спосіб. Чим менше тертя ви стикаєтеся, тим легше вам вийти сильнішим.

«Коли я заходжу в кімнату, все на своїх місцях», — написав Наколс. «Оскільки я роблю це щодня в кожній кімнаті, речі завжди залишаються в хорошому стані... Люди думають, що я багато працюю, але насправді я дуже ледачий. Я просто проактивно ледачий. Це повертає вам стільки часу».

Ми з більшою ймовірністю будемо повторювати поведінку, якщо досвід буде задовільним. Це цілком логічно. Відчуття задоволення — навіть незначне, як-от миття рук милом, яке приємно пахне й добре піниться — це сигнали, які повідомляють мозку: «Це добре. Наступного разу зробіть це знову». Задоволення вчить ваш мозок, що поведінку варто запам’ятати та повторити.

Будь-яка звичка з часом приносить численні результати. На жаль, ці результати часто бувають неправильними. З нашими шкідливими звичками миттєвий результат зазвичай сприймається добре, але кінцевий – поганий. З хорошими звичками все навпаки: негайний результат неприємний, але кінцевий результат приємний. Французький економіст Фредерік Бастіа чітко пояснив проблему, написавши: «Майже завжди трапляється так, що коли негайні наслідки є сприятливими, пізніші наслідки є катастрофічними, і навпаки… Часто, чим солодший перший плід звички, тим гірший є його пізнішими плодами».

Іншими словами, ціна ваших хороших звичок у сьогоденні. Витрати ваших шкідливих звичок у майбутньому.

Схильність мозку віддавати перевагу поточному моменту означає, що ви не можете покладатися на добрі наміри. Коли ви складаєте план — схуднути, написати книгу чи вивчити мову — ви насправді будуєте плани на своє майбутнє. І коли ви уявляєте, яким ви хочете бачити своє життя, легко побачити цінність у вживанні дій із довгостроковою вигодою. Ми всі хочемо кращого життя для нашого майбутнього. Однак коли настає момент прийняття рішення, миттєве задоволення зазвичай перемагає. Ви більше не робите вибір для Майбутнього Вас, який мріє бути здоровішим, заможнішим чи щасливішим. Ви обираєте для Present You, хто хоче насититися, побалувати та розважитися. Як правило, чим більше задоволення ви отримуєте від дії, тим сильніше вам слід сумніватися, чи відповідає вона вашим довгостроковим цілям.

Ось проблема: більшість людей знають, що відкладати задоволення — це мудрий підхід. Вони хочуть користуватися перевагами хороших звичок: бути здоровими, продуктивними, спокійними. Але ці результати рідко бувають головними у вирішальний момент. На щастя, можна навчити себе відкладати задоволення, але вам потрібно працювати з зерном людської природи, а не проти неї. Найкращий спосіб зробити це — додати трохи негайного задоволення до звичок, які окупаються в довгостроковій перспективі, і трохи негайного болю до тих, які цього не окупають.

Життєво важливою річчю для отримання звички залишатися є відчуття успіху, навіть якщо це незначно. Відчуття успіху є сигналом того, що ваша звичка окупилася і що робота варта зусиль. У ідеальному світі нагородою за хорошу звичку є сама звичка. У реальному світі хороші звички, як правило, здаються вартими лише після того, як вони вам щось дали. На початку все це жертва. Ви кілька разів ходили в тренажерний зал, але не стали сильнішими, підтягнутими чи швидшими — принаймні, в якомусь помітному сенсі. Лише через кілька місяців, коли ви скинете кілька кілограмів або ваші руки набудуть чіткості, вам стане легше займатися спортом. На початку вам потрібна причина, щоб залишатися на шляху. Ось чому негайна винагорода є важливою. Вони тримають вас у захваті, поки відкладені винагороди накопичуються у фоновому режимі.

Негайне підкріплення може бути особливо корисним, коли ви маєте справу зі звичками уникати, які є поведінкою, яку ви хочете припинити робити. Дотримуватися таких звичок, як «без легковажних покупок» або «без алкоголю цього місяця», може бути складно, тому що нічого не відбувається, якщо ви пропускаєте напої в щасливу годину або не купуєте ту пару взуття. Може бути важко почуватися задоволеним, коли спочатку нічого не відбувається. Усе, що ви робите, — це протистояти спокусі, і в цьому немає особливого задоволення.

Одне з рішень – перевернути ситуацію з ніг на голову. Ви хочете зробити видимим уникнення. Відкрийте ощадний рахунок і позначте на ньому щось, що вам потрібно, наприклад, «шкіряну куртку». Щоразу, коли ви передаєте покупку, кладіть на рахунок однакову суму грошей. Пропустити ранкове латте? Переказ $5. Передати ще один місяць Netflix? Перемістіть 10 доларів. Це як створення програми лояльності для себе. Миттєва винагорода від того, як ви економите гроші на шкіряну куртку, відчувається набагато краще, ніж бути позбавленим. Ви отримуєте задоволення від того, що нічого не робите.

Варто зазначити, що важливо вибирати короткострокові винагороди, які зміцнюють вашу ідентичність, а не такі, що суперечать їй. Купівля нової куртки — це добре, якщо ви намагаєтеся схуднути або читаєте більше книг, але це не спрацює, якщо ви намагаєтеся скласти бюджет і заощадити гроші. Натомість прийняття пінної ванни або некваплива прогулянка є хорошими прикладами винагороди за вільний час, який узгоджується з вашою кінцевою метою – більше свободи та фінансової незалежності. Подібним чином, якщо ваша нагорода за фізичні вправи — це миска морозива, тоді ви віддаєте голоси за суперечливі ідентичності, і це закінчується миттям. Натомість, можливо, ваша нагорода – масаж, який одночасно є і розкішшю, і голосом за турботу про своє тіло. Тепер короткострокова винагорода узгоджується з вашим довгостроковим баченням бути здоровою людиною.

Згодом, коли з’являться такі внутрішні винагороди, як кращий настрій, більше енергії та зменшення стресу, ви станете менше турбуватися про гонитву за другорядною винагородою. Сама ідентичність стає підкріплювачем. Ви робите це, тому що ви такі, і вам приємно бути вами. Чим більше звичка стає частиною вашого життя, тим менше вам потрібно стороннє заохочення, щоб її слідувати. Стимули можуть сформувати звичку. Ідентичність підтримує звичку.

Підсумовуючи, звичка має бути приємною, щоб вона збереглася. Прості шматочки підкріплення, як-от мило з чудовим запахом, чи зубна паста з освіжаючим м’ятним смаком, чи 50 доларів, які потрапляють на ваш ощадний рахунок, можуть принести миттєве задоволення, яке вам потрібно, щоб насолодитися звичкою. І змінюватися легко, коли це приємно.

«Не розривай ланцюг» — потужна мантра. Не переривайте ланцюжок продажів, і ви створите успішний бізнес. Не переривайте ланцюжок тренувань, і ви прийдете у форму швидше, ніж очікували. Не переривайте ланцюжок створення щодня, і ви отримаєте вражаюче портфоліо.

Перша помилка ніколи не губить вас. Далі йде спіраль повторюваних помилок. Пропав один раз - це нещасний випадок. Пропущений двічі - це початок нової звички.

Ви не усвідомлюєте, наскільки цінним є просто з’являтися в погані (або напружені) дні. Втрачені дні шкодять вам більше, ніж успішні дні допомагають. Якщо ви починаєте зі 100 доларів, то 50-відсотковий приріст приведе вас до 150 доларів. Але вам потрібно лише 33 відсотки втрати, щоб повернутися до 100 доларів. Іншими словами, уникнути 33-відсоткової втрати так само цінно, як і досягти 50-відсоткового прибутку. Як каже Чарлі Мангер: «Перше правило компаундування: ніколи не переривайте його без потреби».

Ось чому «погані» тренування часто є найважливішими. Мляві дні та погані тренування зберігають комплексний прибуток, який ви отримали за попередні хороші дні. Просто зробити щось — десять присідань, п’ять спринтів, віджимання, що завгодно — це величезно. Не ставте нуль. Не дозволяйте втратам впливати на ваш склад.

Крім того, не завжди йдеться про те, що відбувається під час тренування. Йдеться про те, щоб бути людиною, яка не пропускає тренування. Легко тренуватися, коли ви почуваєтеся добре, але дуже важливо проявляти себе, коли вам цього не хочеться, навіть якщо ви робите менше, ніж сподіваєтесь. П’ятихвилинне відвідування тренажерного залу може не покращити ваші результати, але це ще раз підтвердить вашу особистість.

Секрет максимізації ваших шансів на успіх полягає у правильному виборі поля конкуренції. Це так само вірно зі зміною звичок, як і зі спортом і бізнесом. Звички легше виконувати і приносити задоволення, коли вони відповідають вашим природним нахилам і здібностям. Як Майкл Фелпс у басейні чи Хічам Ель Геррудж на трасі, ви хочете зіграти в гру, де шанси на вашу користь.

Коли ви не можете виграти, ставши кращим, ви можете виграти, будучи іншим. Поєднуючи свої навички, ви знижуєте рівень конкуренції, що полегшує виділитися. Ви можете скоротити потребу в генетичній перевагі (або в роках практики), переписавши правила. Хороший гравець наполегливо працює, щоб виграти гру, в яку грають усі інші. Чудовий гравець створює нову гру, яка віддає перевагу його сильним сторонам і уникає їхніх слабких сторін.

«У якийсь момент це зводиться до того, хто може впоратися з нудьгою щоденних тренувань, виконуючи ті самі підйоми знову і знову і знову».

Люди говорять про те, що їх «підштовхують» до роботи над своїми цілями. Незалежно від того, чи це бізнес, чи спорт, чи мистецтво, ви чуєте, як люди кажуть такі речі, як: «Усе зводиться до пристрасті». Або: «Ти повинен справді цього захотіти». Як наслідок, багато хто з нас впадають у депресію, коли втрачають увагу чи мотивацію, тому що вважають, що успішні люди мають якийсь безмежний запас пристрасті. Але цей тренер казав, що справді успішні люди відчувають таку саму відсутність мотивації, як і всі інші. Різниця в тому, що вони все одно знаходять спосіб з’явитися, незважаючи на почуття нудьги.

Як зазначав Макіавеллі, «люди прагнуть новизни до такої міри, що ті, у кого все добре, бажають змін так само, як і ті, у кого виходить погано».

Я можу гарантувати, що якщо вам вдасться виробити звичку і продовжувати її дотримуватися, будуть дні, коли вам захочеться кинути її. Коли ви починаєте бізнес, будуть дні, коли вам не хочеться з’являтися. Коли ви в тренажерному залі, вам не хочеться закінчувати підходи. Коли прийде час писати, будуть дні, коли вам не хочеться друкувати. Але посилення, коли це дратує, боляче або виснажує, ось що робить різницю між професіоналом і аматором.

Професіонали дотримуються графіка; аматори дозволяють життю заважати. Професіонали знають, що для них важливо, і цілеспрямовано працюють над цим; аматорів збиває з курсу невідкладність життя.

Девід Кейн, письменник і вчитель медитації, заохочує своїх студентів уникати «медитації за гарної погоди». Так само ви не хочете бути спортсменом у гарну погоду, чи письменником у гарну погоду, чи будь-чим іншим. Коли звичка справді важлива для вас, ви повинні бути готові дотримуватися її за будь-якого настрою. Професіонали вживають заходів, навіть коли настрій поганий. Можливо, їм це не подобається, але вони знаходять спосіб долучити повторень.

Було багато підходів, які мені не хотілося закінчувати, але я жодного разу не пошкодував про тренування. Було багато статей, які мені не хотілося писати, але я жодного разу не пошкодував, що опублікував їх вчасно. Було багато днів, коли мені хотілося відпочити, але я жодного разу не пошкодував, що з’явився й працював над чимось важливим для мене.

Якщо ви бажаєте переглянути більше моїх підсумків книг, вони можуть здатися вам цікавими.

А якщо ви раніше не переглядали мій Книжковий клуб на YouTube – тут є список відтворення.

Коментарі

Дописати коментар